Złość i przyjemność… …razem czy osobno?

Złość i przyjemność… …razem czy osobno?

No To Violence Against Women

Prowadzący: Sylwia Matwiejczyk

Asystuje: Marta Sito

Termin: 28-29 sierpnia 2021 r.

Miejsce: Instytut Analizy Bioenergetycznej, ul. Okrężna 38, Warszawa

Doświadczając przyjemności czujemy się kompletni, połączeni ze sobą i światem równocześnie. Oddychamy pełną piersią, jesteśmy rozluźnieni i wsparci obecnością ziemi pod stopami. Bezcenne chwile, kiedy mamy dostęp do radości i żywotności, za którymi tęsknimy i których pragniemy dla siebie więcej.
Często zapominamy, że odcinając od trudnych uczuć, blokujemy też te dające nam lekkość i przyjemność. Złość stoi na czele emocji, które najczęściej odrzucamy. Tłumienie jej bezpośrednie przekłada się na stałe ograniczanie dostępu do czucia się żywym i połączonym.
Dzięki emocjom rozpoznajemy kim jesteśmy i czego potrzebujemy. Ich blokowanie wiąże się z trudnością rozpoznawania, czego pragnę. Mechanizmy, które w przeszłości miały nas chronić i były użyteczne, w dłuższej perspektywie często nie pozwalają nam realizować swoich potrzeb, dochodzić do ważnych celów, czy czuć radość i zadowolenie z życia. Zostawiają nas w poczuciu, że życie toczy się gdzieś obok, a my jesteśmy tylko jego biernymi obserwatorami. Nasz świat ubożeje. Brakuje nam radości i przyjemności. Nie potrafimy doświadczać życia w pełni tu i teraz.
Energia złości pozwala nam ADEKWATNIE wyrazić siebie w trudnych dla nas momentach. Dzięki złości możemy się ochronić, sprzeciwić czy też skutecznie sięgać. Niestety złość jest też bardzo negatywnie kojarzona: z krzywdą, niszczeniem, odrzuceniem, czy przemocą. Dzieje się tak głównie za sprawą MYLENIA jej z wściekłością czy furią. Boimy się więc swojej złości. Boimy się też złości innych.
Zapraszamy na warsztat, podczas którego, w bezpiecznych warunkach będziemy otwierać się na uczucia robiąc dla nich miejsce w sobie: oddechem, dźwiękiem, ruchem. Dzięki temu zyskamy kontakt z najgłębszymi potrzebami, uświadomimy sobie jak je blokujemy i rozpoznamy, co stanowi dla każdego z nas dostępną przyjemność w tu i teraz. Poszukamy własnego impulsu agresywnego, dzięki któremu uda nam się bardziej zaufać i puścić– zrezygnować z wizji rzeczywistości idealnej na rzecz „wystarczająco dobrej”, w której będzie też miejsce na radość i przyjemność. Odzyskując ciało i dopuszczając uczucia zrobimy krok ku integracji siebie.
Plan warsztatów:
Sobota: godz. 10.00 – 18.00
Niedziela: godz. 10.00 – 15.00 (bez przerwy)
W trakcie dnia będzie 1,5 godzinna przerwa na obiad.
Proszę zabrać ze sobą matę, wygodne ubranie, ręcznik i wodę.
Jeśli ktoś jest w trakcie psychoterapii dobrze, by terapeuta wiedział o udziale
w zajęciach.
Osoby po zdarzeniach traumatycznych, wrażliwości na krzyk proszę o szczególną uważność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.
Zajęcia są przeciwwskazane:
-w trakcie terapii psychotropowej, w stanach po psychotycznych,
-ciąży, połogu,
-aktualnie trwających stanach ostrych i podostrych (niezależnie po urazowych czy infekcyjnych).
Względne przeciwwskazania:
-karmienie piersią
-choroby przewlekle postępujące
-wyniszczenie organizmu
-terapie farmakologiczne
-padaczka
-jaskra
Proszę pytać, jeśli są, jakiekolwiek wątpliwości.
Zgłaszać można się drogą mailową: zapisy@psychoterapiaprzezcialo.pl
Osobą przyjmującą zgłoszenia jest Anna Janik.
Koszt udziału w warsztacie to: 600 zł
płatne do 20 sierpnia
Wpłat proszę dokonywać na konto:
REMEDJOS Marzena Barszcz, mBank – nr konta:
67 1140 2004 0000 3402 5515 7849, z dopiskiem „Przyjemność”.
W przypadku rezygnacji z warsztatów na tydzień przed rozpoczęciem zwracam 100% kwoty, do 2 dni przed 50%, w późniejszym terminie wpłata przepada.
Zapraszamy!
Zespół IAB

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare