BLISKOŚĆ, CZYLI JA W RELACJACH

BLISKOŚĆ, CZYLI JA W RELACJACH

GRUPA ZAAWANSOWANA OTWARTA

9 IX 2020 roku rozpocznie się otwarta grupa zaawansowana dedykowana tematowi relacji.
Bliskość jest czymś, czego pragniemy, za czym tęsknimy i czego równocześnie unikamy i się boimy. Przyglądając się różnym aspektom swojego życia, odkrywając je lub uzdrawiając można zauważyć, że dotyczą one bycia w relacji lub mają do niej prowadzić. Możliwość budowania bliskiego kontaktu z drugą osobą określa często nasze postrzeganie jakości życia. Jednak deficyty z relacji pierwotnych często w sposób nieświadomy determinują nasze obecne związki, zarówno te intymne, jak zawodowe czy przyjacielskie. Możliwość doświadczania bliskości zarówno fizycznej jak i emocjonalnej istotnie wpływa na nasze funkcjonowanie tu i teraz.
Po praktyce w grupach ćwiczeniowych, w których można było rozpoznawać i doświadczać różnych trudności relacyjnych i konfliktów, zapraszamy Państwa do pogłębionego przyjrzenia się swoim relacjom – ich możliwościom i ograniczeniom.
Praca w grupie da sposobność intensywniejszego przyjrzenia się swoim dorosłym wzorcom wchodzenia w relację, a także pozwoli na pracę nad budowaniem ufności do siebie i do innych, dając szansę w obecnym życiu na kochanie i nawiązywanie więzi. Jak tworzę bliskie związki, jakie schematy widzę, jakie rany powtarzam, czego unikam, przed czym się opieram, co odrzucam, na co sobie pozwalam. Odrzucając iluzję o idealnej/ym partnerce/partnerze, dajemy sobie szansę na zbudowanie dobrego, uwzględniającego realność związku.
W trakcie cyklu będzie okazja wnikliwie obserwować jak dziecięce zranienia determinują budowanie relacji w dorosłym życiu Jak być blisko nie tracąc jednocześnie siebie? Jak nie czuć się samotnie będąc w relacji? Jak wzmacniać, rozwijać, utrzymywać dobre dla mnie związki? Co sprawia, że trudno mi pozostawać w bliskim kontakcie? Jak utrzymać swoje granice? Jak sięgać po druga osobę? Czy dopuszczam zranienie albo utratę? Czy wiem, jak się wtedy sobą zająć?
Będziemy się przyglądać swoim potrzebom, lękom, ambiwalencji. Dotkniemy wyuczonych „trzymań” i spróbujemy rozpuszczać utrwalone pozycje obronne, tak żeby można było szukać karmiącej, wzmacniającej bliskości.

TEMATY I TERMINY ZAJĘĆ:
9 IX Moje wzorce budowania relacji
16 IX Kiedy zbliżam się do ciebie, kiedy ty zbliżasz się do mnie…
23 IX Być razem – powrót do raju
30 IX Poznając mój lęk przed bliskością
7 X Kiedy raj staje się utracony?
14 X Co wnoszę do relacji, czyli sposoby wiązania się?
21 X Kiedy się różnimy…
28 X Żegnając iluzję o idealnym karmieniu
4 XI A jeśli trzeba się rozstać
11 XI przerwa
18 XI Ku pełni!
25 XI Blisko ze sobą!
2 XII Poddając się życiu

Ilość miejsc jest ograniczona więc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie mailowe wraz z informacją o ilości godzin doświadczenia własnego w bioenergetyce (niemniej niż 20h, by przystąpić do grupy): zapisy@psychoterapiaprzezcialo.pl.

Przyjmujemy zgłoszenia tylko na bieżące spotkanie. Nie ma możliwości zapisywania się na kolejne z wyprzedzeniem czasowym. Osoby będące na aktualnych zajęciach mają zawsze pierwszeństwo w zgłoszeniu na następne.
Do 9-tego spotkania w cyklu mogą dołączać nowe osoby.
Jeśli ktoś jest w trakcie psychoterapii warto, by terapeuta wiedział o udziale w zajęciach.
Praktyka miejscami jest intensywna, dlatego potrzebujemy wiedzieć o chorobach, uszkodzeniach, wydarzeniach mogących mieć wpływ na aktualny stan psychofizyczny (zwłaszcza w przeciągu ostatniego roku).
Osoby po zdarzeniach traumatycznych, wrażliwości na krzyk proszę o szczególną uważność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.

Zajęcia są przeciwwskazane:
– w trakcie terapii psychotropowej, w stanach psychotycznych
– ciąży, połogu
– aktualnie trwających stanach ostrych i podostrych (niezależnie po urazowych czy infekcyjnych)

Względne przeciwwskazania:
– karmienie piersią
– choroby przewlekle postępujące
– wyniszczenie organizmu
– terapie farmakologiczne
– padaczka
– jaskra

Proszę pytać, jeśli są jakieś wątpliwości.

Rezygnować z zajęć można do WTORKU, do 20.00. Nieodwołane zajęcia lub odwoływane we wtorek, są płatne.
Proszę zabrać luźny strój, matę i wodę.

Prowadzący: Agnieszka Gierejko, Sylwia Matwiejczyk
Asystuje: Marta Sito
Miejsce: Instytut Analizy Bioenergetycznej, ul. Okrężna 38, Warszawa

Czas: 18 – 21
Koszt: 100zł spotkanie

Zapraszamy!
Zespół IAB

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare